ביטוי עצמי אין קונפ. אאוטתאריך 21/12/2012 סימן לעולם מעבר עידנים. נקודה בה מתחיל להסתיים העידן הנוכחי ונכנס עידן חדש.

אז מה זה בכלל אומר?

זה אומר שאנחנו בתקופת תפר, בה אנחנו משחקים במקביל גם עם האנרגיות שהיו דומיננטיות בעידן הישן וגם עם אנרגיות העידן החדש הנכנסות עד שלאט לאט, עשרות עד מאות שנים, יופחתו אנרגיות העידן הישן למינימום הנדרש ואנרגיות העידן החדש יוגברו כנדרש.

נקרא לאנרגיות הדומיננטיות בעידן הישן מים ואדמה ולאנרגיות הדומיננטיות בעידן החדש אש ואויר. ולא להלחץ בבקשה מהשמות הללו, אתייחס אליהם ואסביר אותם טוב טוב בהמשך פוסט זה ובכמעט כל הפוסטים הבאים.

בנתיים, תישאלו את עצמכם:

·       מה השתנה בעשרות השנים האחרונות?

·       מה מבדיל אותנו ואת הילדים שלנו מהורינו וסבינו?

·       איך נראית העשייה שלנו מול העשייה שלהם?

·       איפה היצירתיות שלנו מול שלהם?

·       איפה הביטוי העצמי שלנו מול הביטוי העצמי שלהם?

·       איפה החוויות הרגשיות שלנו הביטוי הרגשי שלנו מול שלהם?

 

מה שאפיין את העידן הישן היא אנרגית האדמה, אנרגיה עם מאפיינים של יציבות, מסגרתיות והתמדה ואנרגית המים שמאפייניה זרימה עם החברה, רגש, ולימוד כללי ההתנהגות בין אדם לאדם.

היום עם כניסת העידן החדש, האנרגיות המוזרמות בעוצמה מוגברת הן אנרגית האויר שאחראית על שקיפות, על החיבור שלנו לעצמנו, על רציונליות והבנה מוגברת ואנרגית האש שהיא הסטרטר לכל פעולה שאנחנו עושים בחיינו, שמאפייניה, יצירתיות, יוזמה, יצריות ועוד.

בפוסט הקודם סיפרתי שאנו מגיעים לגלגול עם תסריט נסתר- דף הוראות אותו עלינו לשחק על מנת להתפתח.

אז אם באנו לכאן להתפתח, אז בעידן הקודם, רוב האנשים ירדו למשחק חיים שעסק בלימוד אנרגית האדמה, הם למדו יציבות, ביטחון, כסף, פנסיה ומסגרת ולכן עסקו בעבודות כפיים בפלחה או במפעל והחזיקו בעבודה אחת כל חייהם. היום החברה הצעירים ולא רק בהייטק שמחפשים התפתחות ועניין, עוברים מעבודה לעבודה בקצב הסטרי.

היום אנחנו אנחנו מופעלים יותר על ידי אנרגית האויר מאשר על ידי אנרגית האדמה. המשמעות היא שאנחנו מעדיפים את הביטוי עצמי שלנו ואת מימוש הרעיונות שלנו על פני משכורת עתק, על פני פנסיה, יוקרה וביטחון כלכלי לכל החיים.

זו הסיבה שאנשי הייטק רבים עוזבים את סיר הבשר ומשכורות של עשרות אלפי שקלים והולכים להיות מורים בבית ספר במשכורת רעב, או פותחים עסקים עצמאיים על פי נטיות ליבם.  וזו גם הסיבה שאני עזבתי את עבודתי כעורכת דין שכירה ופתחתי עסק חדשני שנחשב בעיני רבים כ"הזוי", לחיבור רוח חומר וגישור תודעתי. הביטוי העצמי חשוב להם ולי יותר מהביטחון הכלכלי.

אנרגית האש והאוויר המוגברת מטיסות קדימה את הטכנולוגיה. אנרגית האש שאחראית על הרעיון הראשוני, הסטרטר, מאיצה את היצירתיות במוחותינו הקודחים. הרעיונות עפים לכל מקום בלי שליטה בכלל. האוויר מאפשר ניתוח והבנה לגבי דרך היישום ולכן, אם פעם ההתפתחות הטכנולוגית הייתה מאד איטית כי אנרגיות האויר והאש שהזינו תחום זה היו מאד נמוכים, הרי שהיום עקב עומסים גדולים של אנרגיות אש ואויר ההתפתחות הטכנולוגית כל כל מהירה כבר שאדם הרגיל כבר לא יכול לעקוב אחריה.

פעם אנרגית המים היתה מאד דומיננטית וההתנהלות הנכונה מול הסביבה הייתה מקודשת, היום רבים ובעיקר החברה הצעירים והילדים שלנו מתנהלים מול הסביבה רק אם זה מתאים לביטוי העצמי שלהם ובדרך שלהם.

אם פעם פעלנו "כמו שצריך" התנהגנו "כמו שצריך" ניסינו להרגיש "כמו שצריך" שמרנו פאסון והחזקנו בחזקה את כללי ההתנהגות בין אדם לאדם כי אנרגית המים היתה דומיננטית והזינה אותנו, היום בשל האש הגבוהה והאימפולסיבית, אנחנו לא שוקלים מילים. אנחנו אומרים מה שיוצא, עוד לפני שחושבים. אנחנו עושים מה שבא לנו וממש לא אכפת לנו מה יגידו. טוב אולי לא כולם כי רבים מאתנו, הבוגרים יותר בדרך כלל, עדיין חונכו על כללי העידן הקודם- מסגרות וככלי התנהגות. אבל אם תסתכלו על הילדים הקטנים שלנו והנכדים שלכם תראו שהם לא מבינים למה צריך לומר שלום שנכנסים לחדר. למה צריך להיות נחמדים. הם נולדים כבר עם בסיסים אנרגטיים אחרים.  

אם פעם שמרו על כללי הפרוצדורה בבית המשפט, היום אפילו השופטים כבר לא עומדים על הדרישות. המסגרת נפרצת!  והגמישות עולה! 

ולמה כל זה אמור לעניין אותנו אתם שואלים?

כי אנחנו המבוגרים שלמדנו לחיות תחת כללי העידן הישן.

אנחנו מכירים את אנרגיות המים והאדמה. אנחנו יודעים לחיות עם הסביבה ולהתנהל בתוך המסגרות..

אבל הכללים משתנים!

וכמו שכשאנחנו נוסעים למדינה חדשה חשוב לנו מאד ללמוד את כללי ההתנהלות בה כדי להסתדר בה ולהשיג את מטרותינו, כך יהיה לנו קל יותר להמשיך ולהתפתח ולשחק את המשחק האישי שלנו יותר בקלות אם נבין את כללי העידן הנכנס.

ועוד הערה קטנה לסיום,

הבסיס הנשמתי של כולנו יודע ומכיר את השינוי ואת הכללים החדשים וחווה אותם !! אך הבסיס ההתנהלותי הפיזי שלנו כאן שבנוי על הרגלים תפיסות ואמונות, לא מודע לכניסת השינוי מה שיוצר אצל רבים תחושב בלבול, נפילות אנרגטיות, דיכאונות וחרדות.

הבסיס הנשמתי שלי רוצה להעביר לכם את כלי העידן החדש על מנת שתוכלו להמשיך ולהתפתח ללא עצירות, פחדים, דיכאונות, נפילות, כלכליות ועוד, ושתוכלו להמשיך ולשחק את משחקכם בווירטואוזיות בקלות ובפשטות ולחוות כמה שיותר רגעי אושר בעולמנו .

המשך יבוא.

אתם מוזמנים להגיב, לשאול ולשתף.

להתראות נורית.